Lateks Balon ile Folyo Balon Arasındaki Fark Nedir?

Herhangi bir balon sipariş etmeden önce, farklı çeşitler arasındaki temel farklardan bazılarını öğrenmek yardımcı olacaktır. Mükemmel parti dekorasyonu için etrafta alışveriş yapmak oldukça basit bir iş gibi görünebilir, ancak balon seçimiyle karşılaştığınızda satın almanız gereken, hangisi daha iyi - lateks balon mu yoksa folyo balon mu mu?

İster bir hediye masasına eşlik edecek canlı bir balon seti, ister parti mekanınızı yeterli bütçeyle doldurmak için toplu bir balon seçimi arıyor olun, Köklü Süs hangi balon türünü satın almanız gerektiğini size gösterecektir. Dekorasyonlarınıza doğru tipte balonları dahil ettiğinizden emin olmak için aşağıdaki bilgiler yardımcı olacaktır.


Lateks Balonlar

İster toplu olarak tek bir balon ister lateks balon satın alın, malzeme aynıdır. Kauçuktan yapılan bu balonlar çok çeşitli renk, boyut ve şekillerde mevcuttur. Güzel bir faydası da bu balonların hem hava hem de helyum kullanılarak şişirilebilmesidir. Açıktır ki, helyumla doldurulursa balonlar yükselecek, havayla dolu olanlar ise yükselmeyecektir.


Lateks Balonlar Avantajları

Folyo balonlara göre lateks balon kullanmanın en büyük avantajı fiyattır. Lateks, toplu olarak satın almak ve büyük parti mekanlarını hızlı ve kolay bir şekilde dekore etmek için son derece uygun maliyetli bir seçimdir ve boş alanınıza kısa sürede kutlama havası verir. Örneğin , 5 metrelik bir balon zincirini kendiniz yapmak istediğinizde size maliyeti ortalama 60-90 TL arasında olacaktır.

Sınırlı bir bütçeyle balonlarınızdan en iyi şekilde yararlabilmenizin yanı sıra, lateks balonlar hava, helyum ve hatta su gibi bir dizi farklı dolguyla kullanım için inanılmaz derecede uyumludur.


Lateks Balon Dezavantajları

Bu balonlar, gözenekli lateks membran nedeniyle folyo balonlardan daha kısa ömre sahiptir, bu özellikle helyum dolu balonlar için sorunludur, çünkü gaz zamanla yüzeyden yavaşça akacak ve düşmesine neden olacaktır. Helyum gazı ile şişirilmiş bir lateks balonun ortalama havada kalma süresi balonun büyüklüğüne ve cinsine (Örneğin krom balonlar daha uzun süre havada kalabilir) bağlı olarak 16-36 saat arasıdır. Daha düşük sıcaklıklar da balonlarınızın ömrünü kısaltacaktır, ancak kısa vadeli, güvenilir bir parti dekorasyonu için lateksler çok kullanışlıdır.


Folyo Balonlar ve Avantajları

Folyo balonlar, metal ve naylon karışımından yapılmış esnek olmayan bir filmden yapılır. Daha az gözeneklidirler ve bu nedenle içindeki gazın kaçmasına izin verme olasılıkları daha düşüktür - sonuç olarak, folyo balonlar, lateks alternatiflerinin bir veya iki günlük kullanım ömrü ile karşılaştırıldığında iki haftaya kadar dayanabilir. Tabi 2 haftaya kadar dayanma helyum gazı ile şişirilme durumu içindir, eğer ki hava ile şişirme yolunu seçerseniz folyo balonunuz aylarca hacim kaybetmeden aynı şekilde kalabilir. Üretim yöntemlerinin ve malzemelerinin bir sonucu olarak, folyo balonlar çok daha canlı, çarpıcı ve karmaşık görüntüler içerebilir, bu da onları ister lüks bir kurumsal etkinlik ister bir çocuğun süper kahraman partisi olsun, seçtiğiniz temayla mükemmel bir şekilde eşleştirmek için mükemmel bir seçenek haline getirir.


Folyo balonların daha uzun ömürlü olması nedeniyle, onları yaklaşan etkinlikten çok önce bir parti mekanını dekore etmek için kullanabilirsiniz, yani sürpriz partiler, düğünler ve diğer önceden planlanmış etkinlikler için mükemmeldir.Özellikle sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerdeki etkinlikleriniz için önceden folyo uçan balon sipariş verebilirsiniz.


Folyo Balon Dezavantajı

Folyo balonlar, lateks balonlarla karşılaştırıldığında fiyat olarak biraz daha yüksektir.
Doğru Balonları Seçmek

Bahsedilen tüm balonlar harika seçimlerdir. Bununla birlikte, büyük bir etkinliğiniz varsa veya sınırlı bir bütçeye bağlı kalmanız gerekiyorsa, lateks balon ağırlıklı seçim daha doğru olacaktır. Yıllar öncesinin aksine, boyutlar, şekiller ve renkler sınırsız olduğundan, çok daha fazla seçim özgürlüğüne sahipsiniz. Balonlarınız hava veya helyumla doldurulabildiğinden doğum günleri, düğünler, emeklilik partileri, yıldönümü partileri ve çok daha fazlası için mükemmeldir.

Öte taraftan folyo balonların extra parlak , çarpıcı yapısı ve çeşit çeşit modelleri (harf veya rakam balonlar, çizgi film karakter balonlar, kalp, yıldız, yuvarlak, elips folyo, enterasan şekilli balonlar ) olması partinizin muhteşem geçmesini sağlamaktadır. Bütçesinizi biraz daha artırarak en mükemmele folyo ve lateks karışımı balonlarla ulaşabilirsiniz.


Peki en güzel folyo ve lateks balonları nereden alabilirsiniz? Köklü Süs ve Balon olarak yanınızdayız. Etkinliğinizi olağanüstü ve unutulmaz kılmak için seçebileceğiniz neredeyse her tür balon mevcuttur. Bu arada uçan balon modellerimizi de incelemenizde fayda görüyoruz.


logo__1594434496_95.70.245.167.jpg

Kına, Sünnet, Doğum günü gibi özel günler için dekarasyon tasarımı ve ürün satışı yapmaktayız. Uçan balon siparişleriniz özenle hazırlanıp gün içerisinde araçlarımızla teslim edilmektedir.

Yazılardan Haberdar Olmak İstiyorum.

Kayıt için Teşekkürler.

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest